darca - Daniela Čaradská - CHAROIT


Daniela Čaradská
CHAROIT

 

 

Po prvý krát som prezentovala svoju tvorbu v roku 2013. Boli to prvé pokusy o výrobu šperkov a naplnila som si tak svoju potrebu niečo tvoriť, nakoľko k tomu inklinujem odjakživa :-).Neskôr pribudla výroba vianočných dekorácií a tento rok výroba sviečok.


3. Pre koho tvoríte a aké máte metódy? Ako tvoríte?


Začínala som šitými šperkami, neskôr odlievanými zo živice. Sviečky, ktoré ma oslovili v poslednom období najviac sa snažím okrem úžitkových a dekoračných vyrábať aj trošku umelecké, aké som na našom trhu ešte nevidela. A pre koho sú určené? Pre všetkých, ktorých oslovia.


4.Aké máte ciele, ambície/ v tvorbe, ale aj v živote?:

Keďže stále vyrábam popri práci, mojou najväčšou ambíciou je dosiahnuť, aby ma tieto moje záľuby živili :-).


5. Počas Vašej realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á vo svojom živote tvorcu


Netreba sa dať odradiť prvými neúspechmi, slabým predajom. Ak vás niečo baví, treba sa stále učiť a pracovať na svojich výrobkoch tak, aby ste s nimi boli 100%-tne spokojné. Neustále t sa zviditeľňovať na sociálnych sieťach. Vytvoriť si svoj rukopis, ktorý vás spomedzi všetkých jednoznačne identifikuje (to je asi to najťažšie). Najviac som hrdá na spoluprácu s Matty Urbanič, prekrásne foto mám od nej a neustále ma posúvala vpred, lebo všelijaké nápady jej honili hlavou, ktoré som sa snažila realizovať :-). Pár krát sa mi podarilo dostať aj do časopisov kde som prezentovala svoju tvorbu, alebo uverejňovala fotopostupy výroby šperkov. Mala som tú česť byť aj  autorkou šperkov viacerých módnych prehliadok.

DSC_1919_2


6. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z darcov:


Spoluúčasť som prijala preto, lebo rada obdarovávam svojimi výrobkami a snáď niekoho aj budem motivovať :-).7. Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram, WEB):


FB: CHAROIT.sk

IG: @daniela_caradska alebo @svieckydanella

web: www.sashe.sk/charoit
8. Čo konkrétne darujete výhercovi/výhercom 


Výhercovi 1. miesta darujem sviečky plus šperk, druhé a tretie miesto sviečky.

DSC_2423_2
DSC_4239

DSC_4247
DSC_4428

IMG_20210518_112027
19575306_1619194731448329_2670279999765703773_o