porota - Eva Varhaníková

 Sanok foto

Eva Varhaníková

 

  1. Meno, prezývka ako Vás ľudia poznajú. Čomu sa venujete, pár slov o Vašej tvorbe/práci/službe

Eva Varhaníková – klaviristka, klavírna pedagogička

Od roku 2004 pôsobím na Akadémii umení v Banskej Bystrici, v súčasnosti ako vedúca Katedry klávesových nástrojov a prodekanka pre vedu a umenie. Ako pedagóg klavírnej hry som viedla interpretačné kurzy v Litve (Kleipeda) a v Taliansku (Adria, Terni). 

Venujem sa aktívnej umeleckej   činnosti, koncertujem doma aj v zahraničí, účinkovala  v Anglicku (Londýn), Česku (Praha, Brno), Poľsku (Sanok, Krosno, Staľova Woľa), Slovinsku (Ľubľana, Žalec), Taliansku (Adria, Terni, Florencia), Španielsku (Barcelona), Litve(Kleipeda),  Fínsku(Oulu), na Ukrajine(Ľvov), a v Bulharsku(Ruse). Spolupracovala som   s domácimi aj zahraničnými symfonickými orchestrami (Slovenská filharmónia Bratislava, ŠKO Žilina, Komorný orchester České Budějovice, Symfonický orchester Akadémie muzickej v Ľvove, Filharmónia v Ruse). Pre Slovenský rozhlas – Rádio Devín som nahrala množstvo verejných live nahrávok. Premiérovo som uviedla  niekoľko pôvodných slovenských diel pre klavír.

 

 

  1. Počas Vašej realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali našim handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á (prípade ocenenia, súťaže, trofeje):

Komplikácie v interpretačnom umení a umeleckom vzdelávaní prináša predovšetkým komerčnosť tejto doby, úspešne s ňou však bojujeme. Účasť  na súťažiach a celoživotné vzdelávanie majú rozhodne veľký podiel na mojej kariére klaviristky.

 

  1. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z porotcov:

Zaujímam sa o všetky druhy umenia a rada podporujem mladých tvorcov a interpretov.

 

  1. Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram, WEB):

FB: Eva Varhaníková

Youtube: Eva Varhaníková

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie