porota - MAJOLIKA.sk

                 logo-SLM-102x108         10A-scaled-e1636802896130

MAJOLIKA.sk

 

  1. Meno, prezývka ako Vás ľudia poznajú. Čomu sa venujete, pár slov o Vašej tvorbe/práci/službe

V Slovenskej ľudovej majolike už 138 rokov majstri remesla rozvíjajú zdedené tradície, rukami a srdcom tvoria keramickú dušu regiónu. Všetky výrobky sú ručne vyrobené a maľované. Každý kus je jedinečné umelecké dielo. Ako sa keramika tvorí, si návštevníci môžu pozrieť alebo vlastnoručne vyskúšať počas vzdelávacej exkurzie alebo na zážitkovom workshope priamo vo výrobe majoliky v Modre.

IMG_0313
  1. Počas Vašej  realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali našim handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á (prípade ocenenia, súťaže, trofeje):

Pri ručnej práci je pre začínajúcich tvorcov náročné nájsť si svoje miesto na trhu, preto je dôležitá najmä vytrvalosť a odhodlanie presadiť sa. To sa podarí, ak do svojej práce vložíte vášeň, lásku a veľa trpezlivosti. Ak už je na svete výrobok, na ktorý ste hrdý čaká Vás nemenej náročná úloha - predať sa. Na úspešné prezentovanie tvorby v dnešnej dobe nestačí len nárazový predaj na trhoch a festivaloch, ale aj intenzívna komunikácia so zákazníkmi v online svete s využitím všetkých dostupných predajných sietí, ktoré nám online priestor ponúka. Za každým handmade výrobkom je príbeh a práve ten je najvyššou pridanou hodnotou, ktorú so svojím výrobkom môžete ponúknuť.
 
Modranská majolika počas svojej viac ako storočnej histórie prešla mnohými skúškami, ktoré sa podarilo najmä vďaka láske k remeslu prekonať. Počas bohatej histórie získala majolika aj množstvo významných ocenení. Najviac sme hrdý na zápis Modranskej majoliky a majolikovej ornamentiky do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

  1. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z porotcov:

Radi by sme podporili a motivovali kreatívnych nadšencov v ich tvorbe.


                                                                   Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram,  WEB):
 
alebo osobne v Modre, adresa Dolná 138, kontakt: 0911 980 105
 
IMG_1198IMG_1239
 
 
logo-SLM-102x108
Späť do obchodu