porota - MAJOLIKA.sk

                 logo-SLM-102x108         10A-scaled-e1636802896130

MAJOLIKA.sk

 

  1. Meno, prezývka ako Vás ľudia poznajú. Čomu sa venujete, pár slov o Vašej tvorbe/práci/službe

V Slovenskej ľudovej majolike už 138 rokov majstri remesla rozvíjajú zdedené tradície, rukami a srdcom tvoria keramickú dušu regiónu. Všetky výrobky sú ručne vyrobené a maľované. Každý kus je jedinečné umelecké dielo. Ako sa keramika tvorí, si návštevníci môžu pozrieť alebo vlastnoručne vyskúšať počas vzdelávacej exkurzie alebo na zážitkovom workshope priamo vo výrobe majoliky v Modre.

IMG_0313
  1. Počas Vašej  realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali našim handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á (prípade ocenenia, súťaže, trofeje):

Pri ručnej práci je pre začínajúcich tvorcov náročné nájsť si svoje miesto na trhu, preto je dôležitá najmä vytrvalosť a odhodlanie presadiť sa. To sa podarí, ak do svojej práce vložíte vášeň, lásku a veľa trpezlivosti. Ak už je na svete výrobok, na ktorý ste hrdý čaká Vás nemenej náročná úloha - predať sa. Na úspešné prezentovanie tvorby v dnešnej dobe nestačí len nárazový predaj na trhoch a festivaloch, ale aj intenzívna komunikácia so zákazníkmi v online svete s využitím všetkých dostupných predajných sietí, ktoré nám online priestor ponúka. Za každým handmade výrobkom je príbeh a práve ten je najvyššou pridanou hodnotou, ktorú so svojím výrobkom môžete ponúknuť.
 
Modranská majolika počas svojej viac ako storočnej histórie prešla mnohými skúškami, ktoré sa podarilo najmä vďaka láske k remeslu prekonať. Počas bohatej histórie získala majolika aj množstvo významných ocenení. Najviac sme hrdý na zápis Modranskej majoliky a majolikovej ornamentiky do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

  1. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z porotcov:

Radi by sme podporili a motivovali kreatívnych nadšencov v ich tvorbe.


                                                                   Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram,  WEB):
 
alebo osobne v Modre, adresa Dolná 138, kontakt: 0911 980 105
 
IMG_1198IMG_1239
 
 
logo-SLM-102x108

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie