porota - Michaela Ďurišová

 miska_jarWEBmiska_witchWEB

Michaela Ďurišová - MAGAELA

 

1. Meno, prezývka ako Vás ľudia poznajú. Čomu sa venujete, pár slov o Vašej tvorbe/práci/službe

Michaela Ďurišová, ľudia ma poznajú aj pod menom Magaela. Som fotografka, dizajnérka, tvorca, kreatívec, vymýšľač, povzbudzovač, motivátor. Mojou hlavnou prácou, ktorá ma živý je moja značka Magaela, ktorá je zameraná na výrobu kvetinových doplnkov. Druhému smeru, ktorému sa venujem nielen vo svojom voľnom čase je fotografia, najviac ma oslovuje portrét s dávkou fine art, či fashion, celú foto tvorbu prepájam spolu s mojim romantický svetom Magaely, moja najobľúbenejšia modelka je moja 75 ročná mamina, ktorá má dlhé biele vlasy. Pravidelne fotievam titulné fotografie pre časopis Vitalita. Medzi moje koníčky patrí zdravý životný štýl, joga, meditácie, spev, tanec, divadlo, tvorba videí, kreslenie, móda, turistika, čítanie.

 

2. Počas Vašej  realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali našim handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á (prípade ocenenia, súťaže, trofeje):

Mojim najväčším problémom je, že mám priveľmi veľa nápadov, rada prekonbinovávam veci, vrstvím pointu, niekedy až neprehľadne na prvý pohľad. Snažím sa mať neustále na pamäti, že menej je viac, ale niekedy sa nechám uniesť svojou fantáziou a riadne si uletím. Aj keď vo svete tvorby neexistujú mantinely, je dobré si ich stanoviť aspoň sám pre seba, odkiaľ pokiaľ chcete pustiť svoju tvorbu, čo ňou chcete povedať, vždy by ste mali vedieť na toto odpovedať, aj keď riadiť sa intuíciou nie je isto na škodu, ale niet nad dlhodobý a jasný plán, ten vás zavedie presne tak kam potrebujete a neuletíte si na rôznych medzizástavkách, ktoré vás len rozptýlia a oddialia od vášho cieľu… napríklad sa nájsť v určitej téme a držať jej a šperkovať pokým vás nenaplní úžasným pocitom… ak to však nenachádzate, mali by ste hľadať niečo, z čoho máte naozaj radosť, čo vás napĺňa a v čom vidíme aj možnosti sa ďalej rozvíjať, vzdelávať, vtedy to má naozaj zmysel.

Moje najväčšie ocenenie, ktoré som doposiaľ získala je 3 miesto v kategórii “beauty” v celosvetovej súťaži IPA awards. O rok neskôr som dostala ocenenie poroty za dve fotografie. Taktiež sa môžem pochváliť aj fotografiami vo Photo Vogue Italy, či pravidelnými oceneniami a výbermi medzi najlepšie fotografie dňa od rôznych internetových fotografických magazínov a stránok. Veľmi ma aj potešil niekoľko stranový rozhovor v americkom časopise Enchanted Living, kde zverejnili moju fotografickú aj kvetinovú tvorbu. Tohto roku sme sa dokonca dostali i medzi  výber “TOP 20 najkrajšie korunky” sveta od svadobného portálu Green wedding shoes. 

                             kikaIPAmy_mother_sony_7

 

3. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z porotcov:

So vyštudovaný pedagóg hudobno-dramatického umenia, vždy som rada viedla ľudí a mile rada som sa zhostila tejto úlohy, aj keď spočiatku som si neverila, či mám čo odovzdať. Ale ak môžem povzbudiť a pomôcť aj s tým čo mám teraz, urobím to rada.

 

Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram,  WEB):

FB: magaela.sk

www.magaela.sk

IG: @magaela_accessories

 

FB: michaela.durisova.photography

www.michaeladurisova.com

IG: @michaela.durisova

 

persephone-4-IPArachellka-2web2

Späť do obchodu