porota - Zuzana Almáši Koreňová

Zuzana Almáši Koreňová

  1. Meno, prezývka ako Vás ľudia poznajú. Čomu sa venujete, pár slov o Vašej tvorbe/práci/službe

Ľudia ma poznajú pod mojím menom Zuzana Almáši Koreňová. Spájajú sa sním aj dve facebookové stránky

Bábky, ktoré liečia dušu

Keramika-Črpáky.

keramika-zuzana-almasi-crpaky-17zuzana-almasi-babky-liecia-dusu-19

 

 

Z toho vyplýva aj zameranie môjho hobby. Venujem sa výrobe bábok od roku 2012. Od vtedy som sa naučila rôzne techniky a prevedenia, ktoré pri tvorení používam. Mojich bábok je v celom svete už približne 1000 kusov. Od roku 2018 sa venujem aj výrobe keramiky, na ktorú používam druh pevnej, kvalitnej hliny KAMENINA s jemnou štruktúrou. Keramiku modelujem ručne, nepoužívam hrnčiarsky kruh. Milujem úžitkové veci, preto ich aj sama vyrábam a šmrnc im dodávam pozlátením. Užívateľ teda dostane kvalitný úžitkový, jemne luxusný výrobok. Všetky moje výrobky vrátane bábok sú originály a nedajú sa nikde inde kúpiť. Organizujem už 10 rokov umeleckú výstavu, veľmi známu v našom regióne, pod názvom Dvorné Dámy (má aj FB stránku). V rámci každej vernisáže odovzdávame aj finančnú zbierku vopred určenej rodine, ktorá vychováva dieťatko so zdravotným hendikepom.

Vydala som tri rozprávkové motivačné knihy, ktoré veľmi radi čítajú aj dospelí.

Som lektorka, kouč, mentorka na voľnej nohe, a tiež zamestnaná ako vedúca odboru školstva vo Zvolene.

 

  1. Počas Vašej realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali našim handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á (prípade ocenenia, súťaže, trofeje):

V súčasnosti sa už nestretávam s komplikáciami, za tie roky som si kopec procesov spojených s handmade a podnikaním tzv „vyladila“ a už len spokojne tvorím, vymýšľam si nové projekty, plánujem nové ciele.Čo však môžem s istotou a silným presvedčením odporučiť každému je, aby do každej svojej tvorby vkladal SEBA – prvky, ktoré ho jasne identifikujú. Tak sa vyhne nepríjemnostiam spojených s kopírovaním jeho tvorby, nakoľko vie v prípade potreby aj spätne preukázať, že je to JEHO tvorba, JEHO rukopis. Ďalší, veľmi zásadný prvok je KOMUNIKÁCIA. Na nej všetko padá alebo stojí a rastie. Všímam si, že mnohí si toto neuvedomujú a možno potom premýšľajú, prečo sa im nedarí predať svoje produkty, prečo im ľudia nechcú zaplatiť, prípadne, prečo ledva zarábajú len na materiál.

Za svoje úspechy považujem moju silnú klientskú základňu, ktorú som si postupne vybudovala a ľudia mi dôverujú. Moje bábky vlastnia napríklad Marko Igonda, Lucka Hablovičová, Adela Vinczeová, Robin Sharma (autor svetových bestsellerov), Eva Černá, Sima Martausová, Oľga Feldeková. Tvorila som bábky aj pre módnu prehliadku pani Lýdie Eckhardt. To je len pár známych ľudí, na ktorých si práve spomeniem. Okrem Slovákov moje výrobky vlastnie ľudia v Austrálii, USA, Nórksu, Libanone, Arabských Emirátoch, Juhoafrickej republike a ešte kade tade J  Veľmi si vážim, že sa ku mne mnohí zákazníci opakovane vracajú alebo ma odporúčajú ďalším ľuďom. Pokiaľ človek dostáva výborné referencie, môže byť sám so sebou plným právom spokojný. Referencia je najlepšia neplatená reklama a prejav uznania.

 

  1. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z porotcov:

Veľmi si vážim pozvanie medzi členov poroty. Tvorenie mi od detstva koluje v žilách, vyrastala som v umeleckej rodine a v dospelosti si plním umelecké sny. Je mi teda veľkou cťou byť súčasťou tejto súťaže.

 

Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram, WEB):


web: zuzanaalmasi.sk

IG: @zuzana_almasi_korenova
FB: Bábky, ktoré liečia dušu a Keramika-Črpáky

 

 

 

 

Späť do obchodu