♥ Matty Urbanič - Tvorba a jej príbeh

Jej šaty manifestujú vnútornú ale aj vonkajšiu ženskú krásu

 

Iba tu nájdete jedinečné dizajnérske a originálne kúsky na akúkoľvek príležitosť.

 

Svadba, promócie, maturitný ples, do práce alebo len tak pre svoje vlastné potešenie.

 

Ak chcete vlastniť jeden z týchto  jedinečných dizajnových kúskov z jej dielne neváhajte a kontaktujte nás alebo objednajte v e-shope.

  Bez názvu-3_2

 

     Matty Urbanič sa dlhé roky venovala profesionálne fotografovaniu. Keďže je však veľmi aktívny človek a na materskej dovolenke mala potrebu kreatívne tvoriť povedala si, že skúsi svoje fotografie posunúť na vyšší level..na to boli veľmi potrebné  neobkukané šaty, ktoré nemá nikto. No nemala ku nim  absolútne žiaden prístup.

 

     Módne domy, požičovne alebo salóny neboli ochotné za barter požičiavať svoje šaty. Módny návrhári mali už svojich vlastných fotografov a preto bola nútená si šaty zabezpečiť (ušiť) vo vlastnej réžii.

 

     Matty je  samouk a je presvedčená že ak človek dáva zo seba maximum a má chuť pracovať na tom čo ho napĺňa tak najlepšia škola je prax a vnímanie potrieb potencionálnych zákazníkov okolo seba.

 

     Nakoľko mala potrebu posúvať svoje hranice stále ďalej začala navrhovať šaty.

 

     Tvorba šiat ju baví omnoho viac a konečne má pocit, že skutočne tvorí.  Práve prax fotografky a grafičky ju doviedli k módnemu dizajnérstvu. 

 

     Milo ju zaskočilo, aký ohlas mali jej prvé navrhnuté a ušité šaty. Možno k tomu dopomohla aj rozprávková fotografia ale toto celé ju donútilo sa zamyslieť nad ďalším jej smerovaním v tvorbe ako takej.

 

     Vďaka prvým ušitým a nafoteným šatám vyskúšala druhé. Tento krát ale nechcela mať random kúpenú látku na trhu. Túžila po vlastnej látke, ktorú nebude mať nikto a tým pádom šaty budú mať svoju exkluzivitu, jedinečnosť a originalitu. Sadla za počítač a v grafickom programe vytvorila strih šiat a vlastnú autorskú látku. Po nafotení týchto šiat sa strhlo také malé kúzelné „šialenstvo“, ktoré ju veľmi prekvapilo

 

... po všetkých ohlasoch si povedala... "ÁNO... toto je presne to čo chcem a po čom túžim"...toto bol ten štartér..

 

     Neskôr sa prihlásila s týmito šatami do celonárodnej súťaže „Čo dokáže mama“. Vyhrala v nej   1. miesto za čo je nesmierne vďačná a s maximálnou pokorou pokračuje vo svojej tvorbe.

 

     Jej hlavnou prioritou je byť maximálne nezávislá v materiáloch, ktoré využíva preto tvorí vlastné látky . Môže takto klientom dať látku po ktorej túžia a ktorá bude iba pre nich. Inšpiruje sa celým okolitým svetom okolo seba... od folklóru cez hudbu až po najmodernejšie technológie. MILUJE farby a MILUJE rozprávkové fotografie. Toto keď spojíte dokopy vznikne jednoznačne čarovný celok

 

„Už veľakrát som sa zamýšľala nad tým prečo práve FOLK... chcela som zachovať naše tradície...a dostať viac do povedomia ľudí našu históriu...naše dedičstvo....“

 

     Modely a móda z jej dielne je určená pre ženy, ktoré sa chcú alebo majú potrebu  cítiť krásne, príjemne a prirodzene. Používa hlavne jednoduché strihy. Dôležité sú hlavne tie dizajnové látky z jej tvorby, z ktorých sú vyrábané dané šaty. Je tým pádom určená pre všetky ženy bez rozdielu na vek alebo typ postavy. Taktiež zabezpečuje full servis aj pre  budúce nevesty, kedy im vyrába nielen šaty ale aj doplnky, svadobné oznámenia, kytice akékoľvek doplnky ktoré si len klientky zmyslia

 

"Vnímam spätnú väzbu žien, ktoré nosia šaty vychádzajúce z mojej dielne, vnímam akýkoľvek podnet od môjho okolia, od ľudí ktorým sa páči moja tvorba"

 

 

 

 

Späť do obchodu