DaLea

 

  1. Aké je Vše meno/prezývka pod ktorým by sme Vás vedeli nájsť na sociálnych sieťach (ako Vás ľudia spoznávajú)

Tvoríme pod značkou DaLea, sme dve (matka a dcéra) – Ľuba – mandaly, Denisa – Drevené šperky, prírodné mydlá.

 

  1. Ako ste sa dostali k svojej tvorbe/službe a ako dlho tvoríte.

Tvoríme už 12 rokov. K tvorbe sme sa dostali tak, že obe sme v období pred 12 rokmi zostali bez práce a rozmýšľali, čo ďalej. Keďže sme obe boli tvorivé už v minulosti, začali sme si len tak pre seba vyrábať, v tom období to boli výrobky z dreva a zverejňovali sme našu tvorbu na facebook. Ľudia si začali všímať našu tvorbu a začal byť o naše výrobky záujem. To bolo obdobie asi 4 rokov. Neskôr sme začali vyrábať šperky z dreva. A to je to, čomu sa venujeme doteraz, ale pribudli k tomu aj iné činnosti.

Mandala slnečným lúčom pohladená  obraz 60x60cm (5)

  1. Pre koho tvoríte a aké máte metódy? Ako tvoríte?

Tvoríme väčšinou pre ženy, ale medzi našimi zákazníkmi sa nájdu aj muži, ktorí chcú obdarovať našimi výrobkami svoje ženy, dcéry, priateľky.

Posledných 7 rokov sa venujeme tvorbe šperkov z dreva, maľujeme na tričká a pár mesiacov sú to aj maľované mandaly a prírodné mydlá.

Momentálne to máme rozdelené.

 Denisa: Ja sa stále venujem tvorbe šperkov z dreva. Každý jeden kúsok prejde mojimi  rukami od základov, až po konečný vzhľad šperku, ktorý poctivo ručne opracujem do detailov. Inšpirujem sa prírodou a preto motívy na šperkoch sú väčšinou z prírody, veľmi často sú to kvety.

Tiež sa venujem výrobe prírodných mydiel. Ktoré sú z mydlovej hmoty (Bambucké maslo a Mydlová hmota s kozím mliekom), prírodných esenciálnych olejov a byliniek. Baví ma stále vymýšľať nové tvary, vône. Dopĺňaním kvalitných 100% prírodných esenciálnych olejov do mydiel, môžu tak mydlá, okrem toho, že pekne voňajú uzdravovať naše telo, ale aj myseľ.

Ľuba: Venujem dizajnu, veľmi rada vytváram grafické návrhy, robím marketing pre našu značku, starám sa o sociálne siete, spravujem náš web: www.dalea.sk.

Milujem farby a digitálne umenie, no chcela som vytvárať niečo hmatateľné. Pred pár mesiacmi som namaľovala mandalu pre švagrinu ako darček a nebola posledná. Moje obľúbené podklady na mandaly sú maliarské plátno, ale aj drevené dosky. Snažím sa vytvoriť si svoj vlastný štýl. Maľujem rôznymi maliarskymi technikami, používam akrylové farby, ktoré dopĺňam rôznymi médiami, ktoré sú zaujímavé svojimi efektami. Všetky moje autorské diela sú jedinečné inšpirované duchovným a meditatívnym pocitom, ktorý sa rozvíja pri maľovaní mandaly.

Mandalu maľujem vždy len jednu, nemaľujem kópie mandál. Každá jedna mandala je originál. Namaľujem stred mandaly a postupne dotváram ostatné časti mandaly. Proces maľovania je zdĺhavý, trvá aj niekoľko týždňov. Tvorím osobné, partnerské, rodinné mandaly podľa princípu 5 elementov (voda-drevo-oheň-zem-kov) tradičnej čínskej mediciny s princípmi feng shui. Každá jedna mandala tvorená na zákazku je jedinečná a maľovaná presne na mieru. Mandala na objednávku, ale aj mandala, ktorá vás na prvý pohľad osloví, je pre vás tá správna

PA240061-1-1-min

  1. Aké máte ciele, ambície/ v tvorbe, ale aj v živote?:

Ciele a ambície sme mali v minulosti. Dnes to máme tak, že žijeme len v prítomnosti, nechávame čas plynúť a s vďakou príjmeme, čo nám život prinesie.


  1. Počas Vašej realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á vo svojom živote tvorcu (prípade ocenenia, súťaže, trofeje):

Počas 12 rokov, čo sa snažíme uživiť samé, boli svetlé, ale aj ťažké chvíle. Obdobie pre koronou sa našej tvorbe pekne darilo, to sme sa venovali len šperkom. Za posledné 3 roky tohto obdobia ľudia prestali kupovať, prestali sa zaujímať... Asi aj vieme čím to je. Ľudia majú strach, čo bude, vytratil sa kľud, istoty. Je to ťažké obdobie pre mnohých tvorcov, aj pre nás. Mnohí končia, je to smutné. To čo budovali roky, je preč... Mnohí sa nevzávajú a pokúšajú sa znovu vstať.

Čo sa týka zviditeľnenia sa na sociálnych sieťach, ešte pred pár rokmi to bolo oveľa jednoduchšie. Dnes to je čím viac zložitejšie. A preto moja rada pre každého, kto to so svojou tvorbou myslí vážne, mal by mať okrem sociálnych sietí aj svoj web.

Počas našej tvorby nás, oslovili z časopisov a médií:

Nový čas pre ženy (článok), Magická žena (článok), Vitalita (titulka, článok), TV JOJ (relácia na chalupe).

  

6. Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram, WEB): 

 

Web: dalea.sk

FB: https://www.facebook.com/DaleaSperky

IG: https://www.instagram.com/dalea_sk/

YouTube: https://www.youtube.com/@DaLea/videos

 7. Čo konkrétne darujete výhercovi/výhercom:

 

mandalu (1.miesto), súpravu šperkov z dreva (2 miesto) , darčekovú sadu mydiel (3. miesto) 

PA240151-1-1-1-1-1-1-1-min
Jewelry (8)

Späť do obchodu