darca - Dominika Hrnčiříková - fotografka

fotografka

 

 

  1. Aké je Vše meno/prezývka pod ktorým by sme Vás vedeli nájsť na sociálnych sieťach (ako Vás ľudia spoznávajú)

 Na sociálnych sieťach a internete všeobecne ma viete nájsť pod menom - Dominika Hrnčiříková - fotograf. 

 

149A6372

 

  1. Ako ste sa dostali k svojej tvorbe/službe a ako dlho tvoríte.

 

Keď som mala asi 13 rokov, priala som si na Vianoce fotoaparát. Prianie mi bolo splnené, a tak sa začala moja cesta. Spočiatku to bolo len hobby, ktorému som sa niekedy venovala viac, niekedy menej. Postupom času ma to však začalo baviť viac, zvlášť, na kamarátovej zrkadlovke. To už bol proste "stroj" :) Neskôr som si ho od neho odkúpila a mám ho dodnes (v zbierke). 

Keď nadišiel čas vybrať si strednú školu, chcela som ísť na fotografiu. Vyššia moc (rozumej mama) však zasiahla a išla som na školu poľnohospodársku - odbor záhradníctvo. Povedala mi, že fotenie môžem mať ako hobby, ale nech študujem niečo, čo môžem aj reálne robiť. Nuž ale teda, vďaka štúdu na "hnojarine" (ako sme školu volali), som si vyskúšala prácu v kvetinárstve. A tento smer ma tiež veľmi chytil. Až tak, že z letnej brigády sa neskôr stala práca popri externom štúdiu na vysokej škole (tam som pre zmenu študovala žurnalistiku). Práca s kvetmi ma veľmi bavila, doslova ma dostávala do delíria. Neskôr som začala robiť aj svadobné výzdoby. Po čase toho však bolo veľa, lebo popri tom som začala pomaly aj viac fotiť. Keď sa mi narodila prvá dcéra, v tom čase som začala viac fotiť. A tu sa mi obe "záľuby" začali dosť prepájať. Ale vedela som, že plnohodnotne sa môžem venovať iba jednej veci. Vybrala som si fotografovanie. Handmade tvorba však vo nme ostala a vždy si rada na fotenia pripravujem rôzne dekorácie. Aktuálne už aj v novom ateliéri :) Pre všetkých tvorcov, niekedy tá cesta môže byť kľukatá, ale nebojte, všetko si len vyžaduje svoj čas a ten Vás privedie tam, kam Vás priviesť má. Možno pri tom vyskúšate rôzne práce, štýly, atď. Ale to, čo k Vám má prísť, príde ... :) 

 

  1. Pre koho tvoríte a aké máte metódy? Ako tvoríte?

Ako fotografka tvorím pre všetkých ľudí, ktorým sa moja práca páči :) Primárne fotím svadby, rodiny, tehotenské fotografie a novorodenecké fotografie. Taktiež mám rada produktové fotenie, pri ktorom sa dá pekne pohrať s kompozíciami, svetlom, atď. 

 

149A8327

 

 

  1. Aké máte ciele, ambície/ v tvorbe, ale aj v živote?

Jeden krásny a veľký sen/ cieľ, som si splnila v týchto dňoch, lebo sa mi podarilo nájsť vhodný priestor na ateliér, v ktorom som ako fotografka sama. Takže si v ňom môžem prakticky robiť čo chcem, ako chcem. Kompozične si ho sama ladím, zdobím, zariaďujem. A teším sa na všetky fotenia, ktorú sa tu zrealizujú. Naďalej sa chcem ale zlepšovať, učiť a posúvať vpred. A tiež by som sa rada v blízkej dobe zapojila do súťaží pre fotografov. 

 

  1. Počas Vašej realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á vo svojom živote tvorcu (prípade ocenenia, súťaže, trofeje)

 

Ako v každej práci, aj práca handmade tvorcov, alebo ľudí, ktorí tvoria aj iné, nie len materiálne veci (príklad fotografie) so sebou nesie rôzne úskalia. V prvom rade je to práca s ľuďmi. Jednoducho, nedá sa vyhovieť všetkým. Treba si vziať k srdcu, že naša tvorba sa nebude  ani nemôže páčiť všetkým, pretože sme každí iní. S týmto som ja "bojovala", ale už som pochopila, že to nie je žiadna "vada" :) Jednoducho, naša tvorba si nájde svojich priaznivcov aj odporcov. A tak je to v poriadku. Určite sa netreba nechať znechutiť zlými komentármi od neprajníkov a zas na druhú stranu, ak nám niekto poskytne konštruktívnu kritiku na našu tvorbu, vziať to v pohode. Samozrejme, nemusíme s tým súhlasiť, ale niekedy sa práve vďaka takýmto ľudom vieme posúvať vpred. Ja napríklad žiadne ocenenie ani trofej nemám (nezapájam sa do súťaží, ale čoskoro to chcem zmeniť :D ). Avšak, za svoj veľký úspech pokladám to, že som z hobby 13 ročného dievčaťa urobila počas svojho doterajšieho života aktuálne prácu snov na plný uväzok. Aj pri dvoch malých deťoch (4 a 2 roky), počas materskej a s pomocou manžela (aj iných členov rodiny) dosiahla to, že som si v podstate rozbehla podnikanie (toto slovo nerada používam, lebo to neberiem ako PODNIK, ale ako prácu snov :) ) . Takže, netreba sa toho báť, aj keď budete padať, treba sa vždy posilnení zodvihnúť a ísť ďalej. Nie, nebude to ľahké. Ale rozhodne to bude stáť za to! 

 

  1. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z darcov

 

K tomu len toľko, idem podľa vzoru Schwarzeneggra: keď sa Ti darí a prijímaš, nezabudni aj dávať. Budem šťastná ak moja cena (ceny) urobia radosť iným ľudom. A možno im v tom ich tvorení pomôžu trošku sa dostať ďalej. 

 

  1. Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram, WEB)

 

FB: Dominika Hrnčiříková - fotograf

IG: @dominika_hrncirikova_fotograf

web: www.atelierdominika.sk

 

 

  1. Čo konkrétne darujete výhercovi/výhercom: 


1. miesto: produktové fotenie v hodnote 100€ 

 

Fotenie vieme zrealizovať u mňa v ateliéri, prípadne (pokiaľ to bude do 50km od Senca, viem prísť osobne do výrobne, dielne, ateliéru, alebo kde daný tvorca vyrába). 

 

149A4937.2

 

logo 

 

 

 

 

Späť do obchodu