JK Šperk

 

 1. Aké je Vše meno/prezývka pod ktorým by sme Vás vedeli nájsť na sociálnych sieťach (ako Vás ľudia spoznávajú)

  Volám sa Jana Hudák Koláčná, môj súkromný FB profil je Jana Jksperk a mojimi výtvormi sa môžete pokochať na mojej FB stránke: JK Šperk - šperky zo striebra a minerálov - Ručná práca JK , ktorú som vytvorila pre strieborné 925/1000 šperky s prírodným minerálom mojej autorskej tvorby. Tvorím väčšinou šperky na objednávku, no nájde sa vždy pár kusov, ktoré sú hneď k odberu.

                                                               IMG_2062
 2. Ako ste sa dostali k svojej tvorbe/službe a ako dlho tvoríte.

Tvorbe šperkov (aj keď v inej forme, ako robím teraz) sa venujem už od detstva, nakoľko ma vždy fascinovala tvorba mojej maminy, ktorá je úspešnou šperkárkou už 30 rokov.

Strieborným 925/1000 šperkom mojej autorskej tvorby s prírodným minerálom sa venujem od roku 2014. V tom roku som sa začala  zdokonaľovať a osvojovať si rôzne moderné techniky šperkárskej výroby na zlatníckej škole, ktorú som aj úspešne dokončila. Od tej doby medzi moje pracovné nástroje pribudli nielen pílka a kladivo, bez ktorých si neviem svoju prácu predstaviť, ale aj viaceré   výdobytky modernej doby ako pozlacovačka, profi leštička a iné. I tieto nástroje prispievajú k tomu, že z kvalitných strieborných   925/1000 plechov a drôtov viem vyrobiť jedinečné kúsky. V tom je zmysel mojej práce, toto ma baví a vnútorne napĺňa, vyrábam zakaždým originál.

 

 1. Pre koho tvoríte a aké máte metódy? Ako tvoríte?

  Šperky vyrobené srdcom, pre ženy, ktoré poznajú svoju hodnotu. Sú nádherné, ako každá z nás, či už je ,,veľkou šefkou” alebo ,,domácou pani” , ktorá sa s láskou stará o svojich najbližších. Každá z nás je výnimočná a preto s radosťou vyrábam rovnako výnimočné šperky.


 2. Aké máte ciele, ambície/ v tvorbe, ale aj v živote?:

  Mojim cieľom vo výrobe je naďalej pokračovať v tvorbe kvalitných, oku a duši lahodiacich originálnych strieborných autorských šperkov s prírodným minerálom. Rada by som si časom otvorila kamennú predajňu, kde by si ženy šperky mojej autorskej tvorby vedeli aj fyzicky poobzerať. V osobnom živote je mojou prioritou rodinné šťastie.


 3. Počas Vašej realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali handmade tvorcom, čo pomohlo Vám , na čo konkrétne ste hrdý/á vo svojom živote tvorcu (prípade ocenenia, súťaže, trofeje):

  Moja rada pre handmade tvorcov je: aj keď máte neúspešné obdobie, nezúfajte a berte aj tento ,,výpadok" pozitívne a venujte sa inej stránke vo vašej tvorbe ako napríklad: vylepšenie FB stránky, vylepšenie fotografií... Je to taký čas na realizáciu iných vecí v handmade tvorbe a treba brať aj ten s úsmevom. Je veľa šikovných handmade tvorcov a každý máme svoju tvorbu originálnu, len treba nájsť správny spôsob, ako ju ukázať, aby sme našli tých správnych zákazníkov pre nás.

 1. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z darcov:

  Veľmi rada poteším 3 dámy. 

 

 1. Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram, WEB):

                                                                                                           
  INSTAGRAM: jk_sperk
  SASHE: JK_sperk


 

 1. Čo konkrétne darujete výhercovi/výhercom ( budú 3 výherné miesta, 1. 2. a 3. miesto, môžete darovať komukoľvek čo uznáte za vhodne alebo iba jednému z miest):

  1.miesto: som veľmi rada, že ťa môžem potešiť luxusným, ručne vyrobeným, originálnym strieborným 925/1000 príveskom mojej autorskej tvorby, ktorý dopĺňa prírodný minerál lapis lazuli.

  2.miesto: som veľmi rada, že ťa môžem potešiť luxusným, ručne vyrobeným, originálnym strieborným 925/1000 prsteňom mojej autorskej tvorby, ktorý dopĺňa prírodný minerál lapis lazuli (prsteň má nastaviteľnú veľkosť).

  3.miesto: som veľmi rada, že ťa môžem potešiť nádherným a originálnym príveskom prírodný minerál chryzopras, ktorý dopĺňa strieborný 925/1000 mesiac, ktorý som vyrobila ručne a je to šperk mojej autorskej tvorby.


  IMG_49407A66B4BB-6D38-46AB-AD4A-FAA902F46499

 

 

Späť do obchodu