darca - Anna harská - handmade ako úspešné podnikanie

Anna Harská

Handmade Ako Úspešné Podnikanie

Me1

 1. Aké je Vaše meno/prezývka, pod ktorým Vás nájdeme na sociálnych sieťach (ako Vás ľudia spoznávajú)

          Anna Harská – Hand-made ako úspešné podnikanie

 1. Ako ste sa dostali k svojej tvorbe/službe a ako dlho tvoríte.

  Začiatky siahajú do doby, kedy som si otvorila svoj kamenný obchod s jabloneckými korálikmi a sama som navrhovala a tvorila šperky. Chodievali za mnou hand-made tvorkyne, ktoré riešili podobné problémy – ako svoje hand-made výrobky predávať, aby im z tržby nezostávalo len na nákup materiálu na tvorbu. Zistila som, že mnohým šikovným žienkam chýba podnikateľské resp. obchodnícke know-how. Pretože nestačí len vedieť vyrobiť krásny a kvalitný výrobok. Ak sa chcem predajom svojich hand-made výrobkov živiť, je dôležité vedieť svoje výrobky predať - za takú hodnotu, aby mi utŕžená suma nepokrývala len náklady na materiál.

 

 1. Pre koho tvoríte a aké máte metódy? Ako tvoríte?

  Mojimi zákazníčkami sú ženy, ktoré hľadajú šperky na mieru. Také, ktoré im pristanú ku konkrétnemu outfitu, sú kvalitné a najmä sú navrhnuté a vyrobené len pre nich. Moja obľúbená technika je „ketlovanie“ (spájanie korálikov pomocou nitov) a najradšej tvorím extravagantné či plesové šperky.  Momentálne sa však viac venujem hand-made tvorkyniam, ktoré potrebujú pomoc pri propagácií či predaji svojich výrobkov.
 2. Aké máte ciele, ambície v tvorbe, ale aj v živote?

  Som srdcom lektorka a dušou podnikateľka. Milujem odovzdávať poznatky z mojej obchodníckej praxe, keď mojim „študentom“ zbadám v očiach ten „aha-moment“, keď im jednotlivé dieliky puzzle začnú dávať význam. Keď začnú chápať, čo môžu urobiť inak, ako predávať hand-made výrobky skutočným zákazníkom a uzatvoriť dobrý obchod pre zákazníka aj pre predávajúceho. Presadzujem heslo, že hand-made nie je sériová výroba a ručná práca musí byť adekvátne ohodnotená. A toto je mojím cieľom. Ukázať hand-made tvorkyniam, že to, že vedia niečo vytvoriť vlastnými rukami, nie je bežnou záležitosťou, ktorú zvládne každý. Nech si uvedomia, aký majú dar, a vedeli ho adekvátne speňažiť. Nech si splnia svoj hand-made sen – živiť sa tvorbou, a nielen utŕžiť pár drobných pri predaji na jarmokoch.
 3. Počas Vašej realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali handmade tvorcom, čo pomohlo Vám, na čo konkrétne ste hrdý/á vo svojom živote tvorcu (prípade ocenenia, súťaže, trofeje)

  Vo svojich podnikateľských začiatkoch som si neuvedomovala svoju hodnotu. Nevedela som takmer nič o podnikaní. O predaji cez hodnotu. O propagácií a budovaní značky. Roky som zápasila s tým, že hoci som pracovala 7 dní v týždni 10 hodín denne, moje príjmy tomu ani zďaleka nezodpovedali. Som hrdá na to, že som túto cestu, stratégiu a podnikateľské zručnosti zhrnula do on-line kurzu, ktorý pomohol už desiatkam šikovným žien. Som hrdá na to, že absolventky kurzu zmenia v priebehu pár týždňov svoje myslenie, vybudujú si značku a začnú fungovať ako podnikateľky. A zrazu ten istý druh výrobkov vedia predávať za úplne iné sumy ako pred pár mesiacmi.  

 

 1. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z darcov

  Mojím zámerom je ukázať hand-made tvorkyniam, že sa dá živiť tým, čo ich baví. Že je možné predávať svoje výrobky ako značku. Kde je vôľa, tam je i cesta. Ak chce niekto po tejto ceste chce ísť, rada ho budem sprevádzať. Preto som prijala pozvanie na túto udalosť, pretože budem veľmi rada, ak môj dar, 7-dňový on-line kurz Ochutnaj hand-made podnikanie, na ktorom sa dozvedia základy pre úspešný predaj hand-made výrobkov, pomôže niektorým šikovným rukám k tomu, aby sa ich výrobky dostali k väčšiemu počtu zákazníkom.

 

 1. Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram, WEB)


                                                                          FB: Anna Harská – Hand-made ako úspešné podnikanie
                                                                                                         IG: @anna.harska
                                                                                                 web: www.annaharska.sk
                                                                   youtube: Anna Harská  - Hand–made ako úspešné podnikanie

 

 1. Čo konkrétne darujete výhercovi/výhercom 

  7-dňový on-line kurz Ochutnaj hand-made podnikanie, na ktorom sa dozvedia základy pre úspešný predaj hand-made výrobkov. Rada tento kurz sprístupním pre všetky 3 miesta, verím, že bude prínosom.

 

Me3

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie