darca - Anna harská - handmade ako úspešné podnikanie

Anna Harská

Handmade Ako Úspešné Podnikanie

Me1

 1. Aké je Vaše meno/prezývka, pod ktorým Vás nájdeme na sociálnych sieťach (ako Vás ľudia spoznávajú)

          Anna Harská – Hand-made ako úspešné podnikanie

 1. Ako ste sa dostali k svojej tvorbe/službe a ako dlho tvoríte.

  Začiatky siahajú do doby, kedy som si otvorila svoj kamenný obchod s jabloneckými korálikmi a sama som navrhovala a tvorila šperky. Chodievali za mnou hand-made tvorkyne, ktoré riešili podobné problémy – ako svoje hand-made výrobky predávať, aby im z tržby nezostávalo len na nákup materiálu na tvorbu. Zistila som, že mnohým šikovným žienkam chýba podnikateľské resp. obchodnícke know-how. Pretože nestačí len vedieť vyrobiť krásny a kvalitný výrobok. Ak sa chcem predajom svojich hand-made výrobkov živiť, je dôležité vedieť svoje výrobky predať - za takú hodnotu, aby mi utŕžená suma nepokrývala len náklady na materiál.

 

 1. Pre koho tvoríte a aké máte metódy? Ako tvoríte?

  Mojimi zákazníčkami sú ženy, ktoré hľadajú šperky na mieru. Také, ktoré im pristanú ku konkrétnemu outfitu, sú kvalitné a najmä sú navrhnuté a vyrobené len pre nich. Moja obľúbená technika je „ketlovanie“ (spájanie korálikov pomocou nitov) a najradšej tvorím extravagantné či plesové šperky.  Momentálne sa však viac venujem hand-made tvorkyniam, ktoré potrebujú pomoc pri propagácií či predaji svojich výrobkov.
 2. Aké máte ciele, ambície v tvorbe, ale aj v živote?

  Som srdcom lektorka a dušou podnikateľka. Milujem odovzdávať poznatky z mojej obchodníckej praxe, keď mojim „študentom“ zbadám v očiach ten „aha-moment“, keď im jednotlivé dieliky puzzle začnú dávať význam. Keď začnú chápať, čo môžu urobiť inak, ako predávať hand-made výrobky skutočným zákazníkom a uzatvoriť dobrý obchod pre zákazníka aj pre predávajúceho. Presadzujem heslo, že hand-made nie je sériová výroba a ručná práca musí byť adekvátne ohodnotená. A toto je mojím cieľom. Ukázať hand-made tvorkyniam, že to, že vedia niečo vytvoriť vlastnými rukami, nie je bežnou záležitosťou, ktorú zvládne každý. Nech si uvedomia, aký majú dar, a vedeli ho adekvátne speňažiť. Nech si splnia svoj hand-made sen – živiť sa tvorbou, a nielen utŕžiť pár drobných pri predaji na jarmokoch.
 3. Počas Vašej realizácie sa určíte stretávate aj s komplikáciami, s ktorými sa musíte popasovať. Akú radu by ste dali handmade tvorcom, čo pomohlo Vám, na čo konkrétne ste hrdý/á vo svojom živote tvorcu (prípade ocenenia, súťaže, trofeje)

  Vo svojich podnikateľských začiatkoch som si neuvedomovala svoju hodnotu. Nevedela som takmer nič o podnikaní. O predaji cez hodnotu. O propagácií a budovaní značky. Roky som zápasila s tým, že hoci som pracovala 7 dní v týždni 10 hodín denne, moje príjmy tomu ani zďaleka nezodpovedali. Som hrdá na to, že som túto cestu, stratégiu a podnikateľské zručnosti zhrnula do on-line kurzu, ktorý pomohol už desiatkam šikovným žien. Som hrdá na to, že absolventky kurzu zmenia v priebehu pár týždňov svoje myslenie, vybudujú si značku a začnú fungovať ako podnikateľky. A zrazu ten istý druh výrobkov vedia predávať za úplne iné sumy ako pred pár mesiacmi.  

 

 1. Prečo ste prijali pozvanie byt súčasťou tejto súťaže ako jedným z darcov

  Mojím zámerom je ukázať hand-made tvorkyniam, že sa dá živiť tým, čo ich baví. Že je možné predávať svoje výrobky ako značku. Kde je vôľa, tam je i cesta. Ak chce niekto po tejto ceste chce ísť, rada ho budem sprevádzať. Preto som prijala pozvanie na túto udalosť, pretože budem veľmi rada, ak môj dar, 7-dňový on-line kurz Ochutnaj hand-made podnikanie, na ktorom sa dozvedia základy pre úspešný predaj hand-made výrobkov, pomôže niektorým šikovným rukám k tomu, aby sa ich výrobky dostali k väčšiemu počtu zákazníkom.

 

 1. Kde všade by sme vedeli nájsť Vašu tvorbu ( FB, Instagram, WEB)


                                                                          FB: Anna Harská – Hand-made ako úspešné podnikanie
                                                                                                         IG: @anna.harska
                                                                                                 web: www.annaharska.sk
                                                                   youtube: Anna Harská  - Hand–made ako úspešné podnikanie

 

 1. Čo konkrétne darujete výhercovi/výhercom 

  7-dňový on-line kurz Ochutnaj hand-made podnikanie, na ktorom sa dozvedia základy pre úspešný predaj hand-made výrobkov. Rada tento kurz sprístupním pre všetky 3 miesta, verím, že bude prínosom.

 

Me3