Ekologické látky

eko

V dnešnej dobe je stále dôležitejšie, aby sme sa zaoberali ekologickými látkami a ich vplyvom na životné prostredie. Väčšina z nás si uvedomuje, že je potrebné urobiť niečo pre ochranu našej planéty. Preto sa snažím používať ekologické potlače látok pri svojej tvorbe.

 

Ekologické potlače látok sú vyrobené najmodernejšiou technológiou digitálnej pigmentácie. Bez použitia a znečisťovania vody a s nízkou spotrebou elektrickej energie. Táto technológia má veľa výhod oproti iným technológiám. Sú biologicky rozložiteľné a neobsahujú škodlivé chemikálie. Sú tiež veľmi trvanlivé.

 

Okrem toho sú moje ekologické potlače na látkach, ktoré sú veľmi pohodlné a príjemné na dotyk. Hodvábny elastický satén je jemná a mäkká látka, príjemná na kožu a je veľmi často ju používam pri výrobe letných či svadobných šiat.
Svadobný satén, je zasa veľmi obľúbený pre svoju trvanlivosť a odolnosť voči opotrebovaniu.

 

Ekologické potlače látok majú tiež menší dopad na širokom spektre environmentálnych problémov - od znečistenia ovzdušia po spotrebu energie počas procesu výroby. Vzhľadom k tomu, že ekologické potlače látok sa vyrábajú bez pesticídov alebo iných chemikálií, môžem mať istotu, že produkujem menej toxických odpadov do ovzdušia alebo do pôdy.

 

Konkurenčná reaktívna potlač znečistí chemikáliami, pri výrobe 50 metrov látky, až 1200 litrov vody. A čo nato naša planéta?

 

Ako som uviedla vyššie, ekologické potlače látok u mňa majú omnoho menší dopad na širokom spektre environmentálnych problémov ako syntetické potlače. Preto neváhajte a vyberte si práve moje šaty, sukne, doplnky, atď.

Späť do obchodu